Yeni ev almanın heyecanı içinde anahtar teslimi yapıldığında bir de ne görüyorsunuz, işçilik hataları ve malzeme yetersizliğinden kaynaklanan görsel sorunlar. Bunlar projenin başındaki uzman kişilerin, yeterli personele sahip olamamasından kaynaklanır. Ustanın yetersizliği ve bir an önce teslim için yapılan aceleci imalat bu süreçleri takip eder.

Evin anahtar teslimi yapılmıştır neticede tapu alınmış daire artık sizindir. Şimdi örnek dairede ya da proje çizimi ve maketinde gözüken ölçülere yakın sayılabilecek dört duvar şeklinde teslim aldığınız dairenizde ne eksik ve hatalar var. Genelde hemen her yeni teslim edilmiş daire de olan ve yıllardır karşılaştığımız inşaat hataları aynıdır.

Şimdi, bir İç Mimarın bu tip hatalardan sizi nasıl kurtardığına görelim. Dubleks, villa,1+1, 2+1, 3+1, dairelerde olsa hataları hep aynıdır. Burada danışman İç Mimar desteği alabilirsiniz. Siz hayatınızda bir ya da birkaç kez ev sahibi oluyorsunuz. Bu konularda eğitimli İç Mimarlar ise belki de her ay en az 3 ila 4 dairenin böyle sorunları çözüyorlar. İşte profesyonel önerilerimizden birkaçını aşağıda sunuyoruz.