Beğendiğim bir mobilya var ama ölçülerini değiştirmek yıllarca kullanmak ve renklerini kendim seçmek istiyorum. Bu durumda mobilyanın modelini öncelikle özel üretim yapacak uzmanlarla konuşmak fikir almak lazım. Mobilya koltuk benzeri döşemelik bir ürünse size yardımcı olacak firma ile çalışmanız gerekir ya da bu konuyla ilgili www.bykir.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz. Koltuk takımlarınıza kumaş kaplamak isterseniz bu işin yapılabileceği yeterlilikte bir atölye ye sahip işi iyi yapacak teknik ekip ve ustaların olduğu firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Öncelikle koltuk iskeleti denilen ahşap karkasının budaksız ve kalın kesitli ağaçlardan birbirine istavroz geçme sistemi ile bağlanması gereklidir.  

Bu sizin yıllar içeresinde koltuklarınız da binlerce kez oturum trafiğine maruz kalacak yüklerde gevşemelere sebep olmaması için gereklidir. Koltuk İskeletleri bükülerek ya da kesilirken eksik olarak tek parça masiften hazırlanmalıdır. Koltuk kanepe iskeletlerinde ek olması zaman içerisinde sallanmalara yol açar. Hatta bağlantı yerlerinden koparak kırılmalar yaşanabilir. Ahşap iskelet konusunda üretim yapan atölyemiz den ya da www.mobilyazone.com adresinden bilgi alabilirsiniz. Evet, iskeletimiz gerekli profesyonel üretim atölyesinde şekillendikten sonra koltuk süngeri ile kaplanma ve form kazandırılması yapılır. Nasıl yapıldığıyla ilgili videomuza buradan ulaşabilirsiniz.. Koltuk iskeletine çakılacak olan lastik kolonların yeterli sıklıkta olmalıdır.

Koltuk sünger kaplaması beyazlatma diye tabir edilir. Üzerine kokusuz sağlığa zararsız özel bir solüsyonla süngerler yapıştırılır. Kanepe ya da koltuk üzerinde süngerle form kazandırılır. Aslında geleneksel koltuk kaplama sanatında sünger yerine kevgir üzeri fason pike denilen yöntemle kaplama yapılır. Günümüzde yerini alan petrol esaslı sünger kaplaması kullanılmaktadır. Orijinal antika koltuklar için yaylı sistem koltuk kaplaması, döşemelik yüz değişimi, gomalak cila için bizimle buradan irtibata geçebilirsiniz. Koltuğumuz artık kumaş döşemeye hazır hale gelmiştir. En heyecanlı yeri burasıdır. Yeni kaplanacak koltuk kanepeme acaba hangi renk kumaş seçmeliyim? Koltuklarımda koyu renk kullanmalı mıyım? Mobilyalarımda daha pastel renklerimi tercih etmeliyim? Koltuk yüzü kaplaması konusunda kumaş seçimini nasıl yapmalıyım? Döşemelik kumaş seçimleri için bizimle buradan irtibata geçebilirsiniz. Uzman kadromuzla evinize özel koltuk kanepe modelleri ve kumaş seçimlerinde sizlere yardımcı olacaktır. Kanepe, koltuk sandalye gibi mobilyanızda kullanacak olan malzeme kalitesi 1 sınıf gürgen ağacı kullanılarak 32 Danse süngerle desteklenerek form ve ergonomi kazandırılan ürünler tamamen size özel ölçülerde hazırlanır. Tatbiki fabrikasyon yapılan mobilyalar, sipariş mobilya fiyatlarına göre birazcık daha pahalı olacaktır. Bu fiyat farklılığı mobilyanın iki katı sağlam olmasını sağlar. Yıllarca kullanma ve evinizde görünme şansına sahip olacağı için ilerde size yeni bir takım almak zorunda bırakmadığından kendini telafi edecektir. Aynı zamanda da sizin imzanızı taşıyan mobilyalara sahip olabilirsiniz. Geleceğin antikaları olacak mobilya üretimi yapan firmamızdan aldığınız ürünler değerini kaybetmeyecektir.