Yeni açılacak Kafe Pastane Dekorasyonuna nasıl başlayabiliriz?

Kafe, Pastane Dekorasyonu yapılacak işyerine bina da, mekân seçilirken 3 kısım düşünerek alan ayrılması gerekmektedir. 1. Kafe, Pastane Mutfak Yiyecek İçecek Üretim Alanı Tasarımı Ne Şekilde Yapılmalı? 2. Pastane, Unlu mamuller, Kafe, Restoranlarda Ürünlerin Teşhiri İçin Vitrin Alanı, Servis ve Kasa Fikirleri. 3. Müşteriler İçin kapalı ya da açık mekânlarda yeme içme alanı tasarımı. 1. KAFE, PASTANE MUTFAK YİYECEK İÇECEK ÜRETİM ALANI TASARIMI NE ŞEKİLDE YAPILMALI? Pastane Mutfağı olarak dekorasyon alanı için seçilen yerin yiyecek ve içecek üretimine uygun hale gelmesi gerekmedir. Sağlığa uygunluk kurallarına göre mutfak yer ve zeminin mikrop ya da bakteri barındırmaması için, aralarında derz boşluğu kalmayacak şekilde parlak yüzeyli porselen seramikle kaplanması gerekmektedir. Kafe ve Pastane, Restoran mutfaklarının tasarlanması sırasında üretim alanlarının mutlaka önceden İç mimari projelendirmesi yapılmalıdır. Kullanacak personele rahat çalışma alanları bırakılmalı buna göre önceden tesisat alt yapılarını hazırlanması saklama, yiyecek üretimi ve yıkama bölümlerinin birbirine çok yakın olmaması gerekmektedir. Seçilecek endüstriyel paslanmaz mutfak eşyaları ve tezgâh ekipmanlarının aralarında temizlenmesi zor alanlar bırakılmamasına dikkat etmek lazımdır. Pastane ve Kafe Mutfak alanları için kesinlikle toz koku ya da ses geçirmeyecek şekilde kapılar tasarlanmalıdır. Kapıların üzerinde mutlaka servis sırasında olumsuz çarpışmaları önlemek için göz hizasında cam boşluğu bırakılmalıdır. Pastane Restoran Kapılarında alt kısmına tekmelik yapılmalı zaman içerisinde aşınmaları önleyecektir. 2. PASTANE, UNLU MAMÜLLER, KAFE, RESTORANLARDA ÜRÜNLERİN TEŞHİRİ İÇİN VİTRİN ALANI, SERVİS VE KASA FİKİRLERİ. Pastane ve Kafeler de yiyecek teşhir dolapları standart olarak paslanmaz malzemeden üretilir. Sizin dekorasyonuna uygun olarak ahşap ya da mermer kaplayabiliyoruz. Dekorasyonunuza uygun olarak ön ve yan paneller kaplanabilir. Camlı vitrini müşterileri çekmek için özel aydınlatmalarla kuyumcu tezgâhı gibi aydınlık olmasını sağlayabiliriz. Bunu için pasta tezgâhı yerleşim planı yapılır. Sıcak unlu mamuller, soğuk pasta kısmı ve nötr unlu mamuller ve paketleme hazırlık alanı olarak pastane kafe tezgahları planlanır. Kasa kısmını genelde kafe, pastane ve restoranlar için en arka kısma yerleştirmekteyiz. Kafe ve pastanelerde servise yardımcı mobilyalar nelerdir? Servant Dolabı Nedir? : SERVANT ne demek, Pastane, Kafe, Otel, Restoranlar için Servis Dolabı’ nın isimidir. İstenilen ölçüde, renk, model ve fonksiyonda üretim yapabiliriz. İç tasarımı peçete tabak bardak çatal için bölünebilir ihtiyaca göre frenli tekerlek takılıp ve yer değiştirtebilir. Kilit takılabilir. Servant dolabını mdf malzemeden üretmekteyiz. Servant dolabı restoranlarda, pastane, restoran sektöründe çalışan işyerleri için ihtiyaçtır.

Servant Dolabı Modelleri:

Restoran Servis Dolabı Modelleri

3. Müşteriler İçin Kapalı ya da Açık Mekanlarda Yeme İçme Alanı tasarımı


Yeni kafe, pastane restoran dekorasyon trendleri nelerdir. Bunun için ilk önce tasarlanacak kafe
pastane mekânın yerleşim planı ve görsel çalışmaları hazırlanır. Restoranın duvarlarında görselliğe
önem vermekteyiz. Pastane dekorasyonunda duvarlar üzerine ışıklı ve ahşap lambriler yapılabiliriz.
Kafe nin duvarlarında ahşap ya da hasırla birlikte dekoratif çalışmalar güzel olabilir. Bu da 2018 kafe,
restoran trendlerin de Egzotik Uzakdoğu Ekletik Dekorasyon havası yaratır. Restoran koltuk
sandalyeleri oldukça sağlam yapılmaktadır. Uzun ömürlü olması için özel kafe sandalyesi üretimi
yapmaktayız. Seçilecek kumaşlar leke tutmama özelliğine sahip olmasını tercih etmekte, istenilen
dekorasyona uygun keten kumaş kullanmaktayız.

 


Pastane Kafe Masaları Metal ya da ahşap ayak tercih edilebilir. Kafe ve restoran için özel ölçüde yuvarlak düz masa tablası üretilir. Masa ayakları elektrostatik boyalı ve döküm ayaklı olabilir. Yeni Trend Restoran Bar Kafe Pastane Masa Tasarımları Nelerdir?
Restoran Bar ya da Kafeler İçin Sedir Oturma Grupları Modelleri Neler Olmalı. Sedir restoranlarda loca oturumu şeklinde yapılır. İster düz restoran locası ya da Yarım Ay, Hilal şeklinde Restoran Bar Kafe Locası üretimi yapılmaktadır. Kafe restoranlarda kullanılan kumaş leke tutmama özelliğine sahip yanmaz kumaştır.